S blogem jsem už dávno skončila, ale nechávám ho tu pro vás! Snad najdete něco, co vás zaujme ... Jitka

Červen 2008

Strom Smíření

30. června 2008 v 13:25 | Jitka Musilová (c) nekopírovat
Dávám sem začátek z jedné mojí ... řekněme tomu třeba povídka. Záměrně nedávám celou, třeba někdy přidám další kousek. Tak si počtěte a napiště :-) By Jitka
Uprostřed rozlehlé louky, která nikomu nepatřila, stál už odpradávna jediný vysoký strom. Byl neskutečně starý. Lidé mu odnepaměti přezdívali ,,strom Smíření", nikdo však nevěděl proč. Ničí paměť nesahala tak hluboko do minulosti, jako paměť tohoto stromu. Jeho mohutný kmen byl zbrázděný nespočtem rýh a prasklin, ale stále z něj vyzařovala neskutečná síla. Bohatá koruna nikdy úplně neopadala, každý z jejích listů měl jiný tvar a vyprávěl svůj vlastní příběh.
Strom však nebyl pozoruhodný jenom svým vzhledem. Už stovky let byl strážcem jednoho velkého tajemství, které mělo brzy změnit život mnoha lidí. Možná k lepšímu, možná naopak. Už brzy …
O tom však dívka, právě sedící v jeho stínu, neměla ani tušení.Bosé nohy jí hladila stébla trávy a její tvář ovíval příjemný vánek. Zády se opírala o silný kmen a v rukou složených v klíně třímala dřevěnou tužku. Její štíhlou postavu obepínaly jednoduché šaty z režné látky, v pase převázané širokou stuhou. Lesklé, mírně zvlněné vlasy jí padaly do tváře a v zlatohnědých pramenech se rozlévaly po ramennou. Opodál v trávě leželo několik zažloutlých listů papíru a pár úhledně nadepsaných obálek. Dívka si pohrávala s tužkou, ale nad psaním dopisů teď zjevně nepřemýšlela. Její velké oči, temně modré jako noční obloha, bloudily zasněně po krajině, která se před ní rozprostírala. Rozsáhlé louky pokryté zelenavou trávou, v dáli zalesněné kopce a vrchy, pole, přes něž se jako hadi klikatily vyšlapané cesty. Téměř všechny směřovaly k velkému městu, z něhož se tyčilo několik vysokých věží. Natia pozorovala, jako už tolikrát, údolí prosvětlené posledními slunečními paprsky. Ze zasnění jí vytrhl až náhlý závan chladnějšího větru.
Z čela si odhrnula nezbedný pramínek vlasů a ze šatů smetla několik spadených listů. Natáhla se pro jeden z papírů, které si s sebou přinesla a tužkou napsala první dvě slova dopisu. Dopisu nikomu.
By Jíťa - admin

Take a bow - Rihanna

28. června 2008 v 18:23 Oblíbené písně
Úžasná píseň v zajímavém podání - Take a bow - Rihanna. Je to song o rozchodu, ale z jiného pohledu, než jaký známe. Bez pláče, bez hysterie - je to pryč. Rihanniny písničky jinak moc ráda nemám, ale touhle písní ukázala, že je opravdu zpěvačka, která má co říct ... By Jíťa
Take a bow

Letní koktejly

25. června 2008 v 8:21 Pro Tebe ♥
Když se řekne koktejl, většině lidí se asi vybaví barmanský šejkr. Dobré koktejly si ale můžem vykouzlit i sami, třeba z ovoce. Já už jsem to zkoušela, tady je pár lehkých receptů. Koktejly jako letní osvěžení rozhodně nezklamou ;-) By Jíťa ♥

Song of love - ve dvou podáních

24. června 2008 v 13:17 Oblíbené písně

Song of love

Nádherná píseň, kterou mám moc ráda. Dávám ji sem ve dvou podáních. Poprvé ji zpívá známá zpěvačka Rebecca, druhý záznam je amatérský. Já osobně nedokážu rozhodnout, která se mi líbí víc. Ta písen je krásná sama o sobě, a obě ,,zpěvačky" ji zpívají nádherně a po svém. By Jitka ♥

Eifelova věž - symbol Paříže

23. června 2008 v 17:59 Krásná místa Světa
Ráda bych se někdy podívala do Paříže, hlavního města Francie. A k tomuto nádhernému městu neodmyslitelně patří legendární Eifelova věž. Možná by bylo zajímavé si prohlédnout Paříž shora ... By Jitka ♥

rekonstrukce

16. června 2008 v 16:52 ♣ Já a blog

BLOG JE V REKONSTRUKCI


Citáty o kráse

14. června 2008 v 18:06 Citáty a myšlenky

Citáty .... O kráse

Utrhl jsem květinu a ona mi zvadla. Chytil jsem motýla, ale brzy zemřel. Až pak jsem pochopil, ze krásy je třeba dotýkat se srdcem.. [Lennon John ]

Vše, co je v člověku krásné, je očima neviditelné. [Saint - Exupéry Antoine de ]
Červená růže


Vadou těla se duše nezohaví, ale krásou duše se zdobí i tělo.[Seneca Lucius Annaeus]


Vnější krása je o to cennější, oč více skrývá vnitřní krásy.[Shakespeare William]


Krása pomíjí, blbost je věčná.[Nestroy Johann Nepomuk]


Každý člověk se stává hezčím, když má radost.[Vegelweide Walther von der ]


Krásní mladí lidé jsou hříčkou přírody, ale krásní staří lidé jsou umělecká díla.[Goethe Johann Wolfgang von]


Zdraví a veselá mysl jsou zdrojem krásy.[Cervantes y Saavedra Miguel de ]
Krása je znak relativní. Je v oku toho, kdo ji vnímá.-André Maurois
Vadou těla se duše nezohaví, ale krásou duše se zdobí i tělo. Lucius Annaeus Seneca

Opravdový jednorožec !

12. června 2008 v 19:52 • Zajímavosti
Tenhle článek opravdu stojí za to, srnka-jednorožec se stala ze dne na den celebritou ... By Jíťa

V Itálii byl spatřen jednorožec !

Italská srnka je opravdovým unikátem
Srnec s růžkem umístěným uprostřed hlavy se stal ze dne na den nejznámějším zvířetem celé Itálie. Kvůli podobě s mýtickým jednorožcem fotografie živočicha obletěly během několika hodin celý svět. Podivný tvor byl vyfocen ve středu v italské přírodní rezervaci ve městě Prato nedaleko Florencie.
Je to sen, který se stává realitou. Jednorožec byl vždy mýtickým zvířetem," řekl ředitel Centra přírodních věd v Pratu Gilberto Tozzi.
Jednoroční "jednorožec" se patrně narodil v zajetí ve výzkumném parku v toskánském městě Prato. Narodil se však s genetickou chybou. Jeho dvojče má růžky dva. Tozzi se domnívá, že právě podobné anomálie mohly dát za vznik mýtu o bájném jednorožci.
Jednorožec by měl být dle bájí stvoření podobné koni s magickými uzdravujícími účinky. V historii se toto zvíře objevuje v mnoha legendách a to jak ze starověku, tak i ze středověku.
Ukazuje to, že v historii mohla žít zvířata s podobnou anomálií a že nemuselo jít o pouhé báchorky bez jakéhokoliv reálného základu. Netypické je prý ale hlavně to, že se roh nachází přesně uprostřed hlavy srnce. Když už, tak prý bývá tento růžek na jedné straně hlavy a nikoliv uprostřed.

Prázdniny se blíží - najdu si chviličku na blog ???

6. června 2008 v 17:58 | Jíťa |  ♣ Já a blog

Asi jste si všimli, že se tady poslední dobou objevuje málo článků - tak tady je vysvětlení a zárověň tak trochu omluva.

Zní to ohraně, ale je to realita : Na blog mi jednoduše nezbývá čas.
Pokud by vás zajímlo, co dělám místo ,,blogaření" bylo by to na hodně dlouhé povÍdání ...
Tak STRUČNĚ minulý týden : úterý až čtvrtek- ŠKOLNÍ VÝLET (super tři dny v Adršpachu, sranda, spoulužáci, noční trapasy s učitelama,a další :-)))
pátek - sobota - VÍKEND VO DOUBRAVICI (úúúplně bomba akcička, pokud byla na školiním výletě prdel, tak proti Doubravici s kámošema to nebylo nic :-)))
Tento týden : Mimo školu - dva semináře z keramiky( to mi zabije s cestou do Mezu celý den)
¨ - absolventský koncert na flétnu (juj, tak jsem absolvent !)
Tož každý den padnu do postele jak zabitá a když se dostanu na PC, tak jenom stáhnout fotky.
Ted jsem si ,,urvala" pět minut na napsání tohoto článku - za chvíli totiž pádím na Barevný víkend.
Proto promiňte všichni věrní návštěvníci, promiňtě přáteláčci,a vůbec - promiň i ty, můj blogísku. Další tři týdny mám naplánováno, ale snad se tam najde chvilička i pro vás.

By Jíťa ♥


Diplomy za 8.bleskajdu

3. června 2008 v 13:46 | Jíťa |  BLESKOVKY
Diplomky za bleskovku ... doufám že se líbí a omlouvám se za zpoždění. Vrátila jsme se ze třídenáku a druhý den odjela na super víkendovku s děckama, takže na kompl jaksi nebyl čas ani nálada. . .
Napiš prosím, až si je vyzvedněš !