S blogem jsem už dávno skončila, ale nechávám ho tu pro vás! Snad najdete něco, co vás zaujme ... Jitka

Červenec 2008

Diplom pro vás

22. července 2008 v 10:26 BLESKOVKY
Tady jsou diplomky za bleskovku, snad se líbí.
Napište, až si je vyzvednete. Jitka =)

Líčení podel barvy očí

20. července 2008 v 7:00 Pro Tebe ♥

Líčení podle barvy Tvých očí

Pro modré oči
Prozař pomněnkové oči kontrastním teplým odstínem. Sáhni po oranžové a zemitých barvách, jako jsou čokoládová, mandarinková nebo neutrální oříšková.
Tip: Vytvaruj oko hnědou tužkou. Popraš víčka korálovou barvou ve dvou vrstvách. Tvůj pohled se prohloubí, když výrazněji nalíčíš víčka přesně v místě ohybu.
Pro zelené oči
"Tvoje kočičí oči vyniknou, když je orámuješ růžovou nebo teplým tónem levandulové," radí Paul Starr, který líčí Kate Hudsonovou.
Tip: Pokud chceš získat sexy pohled faraonky Kleopatry, obtáhni víčko tekutou černou linkou. Tenký černý nákres skvěle kontrastuje s něžnými stíny a působí sexy!
Pro hnědé oči
Hřejivé čokoládové oči osvěž chladivými modrými tóny. "Ve Tvé malířské paletě by se měl objevit odstín kobaltové nebo azurové modři. Chybět by neměla ani blankytná barva nebes," radí vizážista B. J. Gilian, který zdobí obličeje například zpěvačky Janet Jacksonové nebo herečky Jennifer Anistonové.
Tip: Ozdob oční střechy světle modrými třpytivými stíny. Dolní víčka obtáhni o odstín tmavší tužkou na oči. Díky tomuto osvědčenému triku získáš uhrančivý pohled, který zhypnotizuje i ostříleného lovce šelem.
Zvýraznění očí
Dobře upravené obočí přitahuje pozornost k očím a vyvolává dojem, že jsou větší. Barva obočí by měla být v souladu s odstínem vlasů a celkovým barevným laděním make-upu. S očními stíny dosáhnete nepřeberného množství efektů.Mužete použít max. čtyři různé odstíny: neutrální jako podklad, hlavní barvu, tmavší tón pro zdůraznění a světlejší na prosvětlení. Účinným prostředkem jasnému vykreslení očí jsou oční linky. Závěrečnou tečkou jsou pečlivě nalíčené oči. Řasenku nanášejte už od vnitřního koutku oka a po obou stran řas.
Zdroj (upraveno)

! Bleskový dostazník o mně !

18. července 2008 v 16:29 | Jíťa ♣ |  ♣ Já a blog
V tomhle bleskovém interview se o mně dozvíte skoro všechno, co by vás mohlo zajímat. Chtěla bych zůstat spíš inkognito, a tak se všechno nedozvíte :-)
Jméno : Jitka
Věk : 14
----------- oblíbené -----------
jídlo : všechno kromě vepřového, jinak si pochutnám na všem
pití : voda, kofola
podnik: čajovna Mamre, pizzerie Einstein
Oblíbená televize: vypnutá
Oblíbené filmy : Tmavomodrý svět, Duch, 50x a stále poprvé
Oblíbené noviny a časopisy: IN! Paprsek
Oblíbená kniha: To by se zvěrolékaři stát nemělo, Řeka Bohů ... těch je =)
Oblíbené oblečení: džíny, tričko
Oblíbené květiny: slunečnice
Sport : plavání, bruslení, minigolf ... a nejvíc běh, sprinty hlavně
Oblíbená barva: bílá ..., modrá, oranžová
Oblíbené místo: DCŽM MAMRE- druhý domov :), tam je vždycky spousta fajn lidiček
Oblíbené kapely: Kryštof, Peha
---------------------------------------------------
Co mě potěší : úsměv =)
Co nemám rád : pesimismus, drby
Co mě baví : být s lidmi, které mám ráda, zkoušet pořát něco nového, improvizovat kde všude to jde :)
Co umím : Hrát na flétnu ... taky trochu na kytaru, i když tam je pořád co zlepšovat ;-) No, taky třeba skočit šipku do vody, vytočit vázu nebo mísu na kruhu, nakreslit portrét, někoho potěšit ... a další věci
Co neumím : Spoustu věcí ... neumím vařit, tancovat černošské tance, spočítat zemepisné souřadnice, stepovat ... neumím zvednout jenom jedno obočí, šplhat na sedmitisícovku, hrát šachy ... spoustu věcí neumím !!! Ale mám ještě hodně času to napravit =)))
-------------------------------------------------
Jak vypadám ?
Záludná otázka :-) Menší postava, štíhlá, tmavé zvlněné vlasy, tmavě modré oči, brýle, pusa co se ráda směje, ale ne na každého =)
Povaha :
otázka ještě záludnější :) Musí vám postačit, že často skrývám svůj pocit za úsměv ...
By Jitka

Nevěsta pro čaroděje

17. července 2008 v 9:23 | Jitka ♣ |  * Knihovnička
Eva Ibbotsonová

Nevěsta pro čarodějě

Tuto knížku, plnou kouzelných tvorů, čarodějnic a milého humoru jsem četla, když mi bylo asi deset let, ale i teď se k ní ráda vracím. Je to poutavě napsaný příběh jednoho čaroděje, který se rozhodl najít nevěstu mezi čarodějkami z okolí. Ne, že by se mu do svatby chtělo, právě nopak! Při představě rozjívené ženské ne svém temném hradě mu naskakuje husí kůže. Snad to byla ruka osudu, snad nějaká kouzelná síla způsobila, že se Ariman Hrozný nakonec ožení nikoli z donucení, ale z lásky. Tomu však předchází dlouhý, velmi dlouhý příběh ...
Jitka Musilová

Dáme kafe ?

16. července 2008 v 7:00 Různé OBRÁZKY
Kafe, káva, kávička ... obrázky jak ji možná neznáte

Jaký jsi typ ?

15. července 2008 v 12:30 Pro Tebe ♥

Jaký jsi typ ???

zdroj (upraveno)
Jarní typ :
Pleť: světlá se žlutavým nebo zlatavým základním tónem
Pokud jarní typ nosí ty správné teplé barvy, dostane pleť broskvově růžové či zlatobéžové zabarvení nebo barvu světlé slonoviny. Některé ženy se mohou pyšnit průsvitnou, čisťounkou broskvovou pletí, jiné mají veselé zlatavé pihy. Často mají také růžové tváře.
Vlasy: zlatavě plavé, plavé jako len, medové, červenavě plavé nebo zlatohnědé, často s měděným nádechem.
Oči jsou světle: zelené, modré, tyrkysové, jantarové, zlatohnědé, často se zlatými flíčky na duhovce.
Doporučené barvy: slonová kost, medová, jemná světlá zeleň, meruňková, broskvová, fialkově modrá, ale také sytá korálová červeň nebo chrpově modrá.
Jaké barvy se vyvarovat: černé a bílé, všech studených barev, v nichž působí bledě a unaveně.
Barva očních stínů: broskvová, lososová, zlatohnědá, medové a žlutavé šedé tóny, zlaté a lehce aquamarínové tóny
(kate Winslet)
Letní typ :
Pleť: jemně namodralý,chladný podtón , je velmí světlá, růžovobéžová nebo žlutavě béžová, na tvářích jemně růžová, případně pokropená pihami. Tento typ se snadno opaluje a pleť pak získá ořiškově hnědé zbarvení.

Vlasy: popelavě plavé ať už světlejší, nebo tmavší,může se z toho vyklubat i ona klasická myší hnědá.nebo středně až tmavě hnědá, dokonce i s narezlým podtónem.

Oči: bývají převážně modré až šedomodré, zelené až šedozelené, často s šedým prstencem kolem zorničky. Duhovka je spíše zakalená než čirá a průsvitná jako u jarního typu. Bývají na ní hnědé nebo bílé tečky, především u šedých, šedohnědých a oříškově hnědých očí.
Doporučené barvy: chladné, pudrové barvy s modrým podtónem: namodralá růžová, chladná nebeská modř, vínově červená, modrozelená, pastelová zeleň nebo bílá barva přírodní vlny.
Jaké barvy se vyvarovat: čistě bílé, černé a nažloutlých hnědých tónů.
Barva očních stínů: kouřově modrá, šedé tóny, mořská zeleň, tyrkysová, měkkce růžová,levandulová, světle švestková
(Avril Lavigne)
Podzimní typ :
Pleť: teplá se světlým, zlatavým podtónem,od barvy světlé nebo růžové slonoviny přes zlatobéžovou k bronzové, často postříkané zlatohnědými nebo narezlými pihami.Jsou spíše bledé a potřebují výraznější růž, která obličej oživí.Opalují se pomalu a snadno dostanou úžeh.
Vlasy: rezavé nebo přinejmenším narezle se lesknoucí,Zastoupené jsou všechny odstíny od kaštanové přes měděnou a červeně plavou po mrkvově červenou,tmavá zlatavě plavá nebo tmavohnědá.
Oči: zlatohnědé, tmavohnědé, oříškově hnědé nebo jantarové, zelené oči čiré jako sklo, dále oči bleděmodré, tyrkysové, modré nebo olivově zelené "kočičí" oči.
Doporučené barvy: všechny zemité a zlaté tóny,smetanově bílá,teplá meruňková nebo oranžově červená, lahvově zelená, petrolejová, rezavá nebo kukuřičná žluť
Jaké barvy se vyvarovat: barvy s modrým nádechem, studené, světle růžové a všech křiklavých tónů..
K pleti jdou také kontrasty: černá/červená, bílá/světle růžová, modrá/tmavorůžová, smaragdově zelená/rubínově červená .
Obrázek “http://www.hollywood-celebrity-pictures.com/Celebrities/Jennifer-Lopez/Jennifer-Lopez-122.JPG” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.(J.Lo)

Zimní typ :
Pleť: má modravý podtón,obličej proto působí trochu jako z porcelánu, je chladný a spíše bledý. Jinak barva pleti kolísá mezi jasně bílou, bledě žlutavou a světle olivovou. Tváře jsou jakoby průsvitné, bez růžového nádechu, někdy se objevují šedohnědé pihy. Zimní typ se nikdy pořádně neopálí.
Vlasy: Tmavé, černé, černohnědé s červeným podtónem, tmavohnědé s popelavým nádechem. Typické pro tento typ je, že brzy šediví
Oči : jasně modré, tmavozelené, černohnědé, oříškově hnědé nebo šedé,typický je šedý prstenec kolem duhovky.
Jaké barvy se vyvarovat: Oranžové a modrým tónům se žlutým nádechem, zářivé barvy
(Jana Kirschner)
Tak co, jaký jsi typ Ty ???

Melancholik,flegmatik,cholerik,snagvinik

14. července 2008 v 11:54 • Zajímavosti
Už jste se s těmito čtyřmi určitě někde setakli. Jaké jsou jejich vlastnosti ?
Melancholik
Melancholik je většinou tichý človíček, který o všem až příliš přemýšlí. Někdy se může okolí jevit jako přecitlivělý. Jeho skvělou vlastností je, že dokáže naslouchat lidem a pochopit jejich problémy a vcítit se do nich. Jejich okolí je považuje tak trochu za vrbu, které mohou svěřit svoje problémy a ví, že u nich budou v bezpečí.
Melancholici jsou nejlepší spisovatelé, poetici... prostě všichni umělci. Dále psychologové, ale nemůžou se nechat až příliš ovlivňovat svými pacienty. Naopak se většina z nich nehodí na vedoucí různých velkých podniků apod.
Flegmatik:.
Flegmatik se na první pohled může jevit jako zakřiknutá osůbka, která nemá svůj vlastní názor. Opak je ale pravdou. Flegmatik má svůj názor, ale většinou nepovažuje za důležité ho vyslovit. Jeho skvělou vlastností je, že za každou cenu zachová svůj klid. Nikdy nepanikaří, většina problémů jde prostě mimo něj.
Flegmatici se nejlépe uplatní při práci v kolektivu. Jeho povolání je třeba učitel, vedoucí čehokoliv apod. Vždy bude mít klidnou hlavu. Naopak flegmatici většinou nebývají např. dobří spisovatelé, protože se nedokáží vžít do děje.
Cholerik:.
Cholerici jsou asi tou nejzvláštnější a nejnevypočítatelnější skupinou. Někdy se stane, že vybuchnou pro nic za nic, jindy jsou zase vzorem dobroty. Jejich skvělou vlastností je, že se dokážou zapálit pro každý podnik. Svým nadšením většinou sthnou i ostatní.
Cholerici mají mezi svým okolím značný respekt a jen málokdo se s nimi pustí do křížku. Díky tomu se dobře uplatní jako vedoucí. Pozor! Hrozí ale riziko, že se nechají pro nic za nic vytočit. Musí se proto aspoň trošku ovládat.
Sangvinik:.
Se sangvinikem se asi člověk nenudí. Tato osůbka kolem sebe šíří naprostou pozitivní energii jejich nefalšovaná radost ze života většinou spolehlivě nakazí i ostatní. Tito lidé jsou většinou oblíbení v kolektivu, mají mnoho přátel. Jejich slabou stránkou je, že jen těžko dokáží porozumět cizím problémům. Také různá tajemství si většinou nenechají pro sebe.

Dovolenááááá =)

10. července 2008 v 11:23 ♣ Já a blog

I můj blog si zaslouží prázdniny ...

První dva týdny prázdnin jsem se v podstatě nudila doma v Bítýšce , ale s tím je od příštího týdne konec. Mám toho ještě dost v plánu, takže na počítač asi (určitě) nebude čas. Pokud by vás zajímalo, kam se na zbytek prázdnin vypařím, tak by to byl asi docela dlouhý seznam ...
Nejvíc se těším na Activ 8, doufám, že mi to vyjde a přijedu tam. Potom je v plánu tábor, mamretýden (to bude pařba, mělo by tam být hafo lidí =) a taky na pár dní do Prahy za sestřenicí, potom na Slovensko (juj!) a pak přemýšlím ještě nad jednou víkendovkou, snad mi do toho nic nevleze ...
Proto vyhlašuji oficiální dovolenou mému blogu :) Mám předpřipravených pár článků dopředu, doufám, že se budou líbit. Omlouvám se všem SB, jak budu mít příležitost, určitě k vám aspoň nachvilku mrknu =o)
Mějte se všichni (navzdory počasí) sluníčkově !!!
Jitka ♥

Náušnice, moje výroba

10. července 2008 v 10:01 | Jíťa ♣ |  ♣ Já a blog
Ahojky =)
Nedávno jsem tady uveřejnila fotky svých výrobků - náušnice. Prohlédnout si je můžete TADY.Někdo mi psal, jestli bych mu nemohla nějaké náušnice poslat.
Poslat bych je samozřejmně mohla, ale materiál je docela drahý, takže za nějakou symbolickou cenu (V galerii se tyhle náušnice prodávají asi za 50 Kč, podle náročnosti)
Pokud by jste někdo měli zájem, můžete mi napsat na mail jitka.mmm@seznam.cz a domluvíme se.

!!! Bleskovka o diplomy na přání !!!

10. července 2008 v 10:01 BLESKOVKY
Po dlouhé době zase bleskovka ...
1. Co je na fotce ?
2. Kde tuhle stavbu najdeme ?
3. Vyber, co je lepší :
Zelená x Růžová
Tokio hotel x Jonas Brothers
Rádio x televize
Léto x zima
4. Tvůj blog
5. Co chceš na diplom ?

Nové náušnice

9. července 2008 v 9:27
A další moje výrobky ...
Black stars
labyrint - červená
černé - Elegance
ledové - labyrint
Crystal
modrobílé kruhy
černé - lístečky
fialové - hvězdičky
modré - labyrint
Lovely
zelenkavé - labyrint
fialové - labyrint
Udělám průzkum : Které se líbí tobě ???

Moje výrobky - náušnice

7. července 2008 v 21:04 | Jitka ♣
Dneska jsem se po dlouhé době zase pustila do výroby náušnic. Když je venku tak hnusně, je to docela dobrej způsob, jak zahnat nudu. Napadlo mě, že sem některé svoje výrobky dám na ukázku, třeba se vám budou líbit ;-)
Červené - Flamenco
Ledově modré
RETRO
modré - GALAXIE
Red stones
zelené - lístečky
Modro-bílé
fialové - Miss exclusiv
černé kameny - GOTH

labradorretrivr.blog.cz

7. července 2008 v 10:30
Další fajn přáteláček, ťuk na něj ;-)

You´re beautiful ♥

7. července 2008 v 10:20 Oblíbené písně
Nechápu, jak jsem na tuhle písničku mohla zapomenout. Je jediněčná a určitě ji všichni znáte ;-) Klip nic moc, ale tahle píseň dokáže vyniknout sama o sobě .... By Jíťa ♥
Your´re beautiful

Ovoce ve vodě

5. července 2008 v 18:02 Různé OBRÁZKY
Mňam,ovoce ! tyhle obrázky s emi vždycky líbily ...
Obrázek “http://tn3-1.deviantart.com/fs11/300W/i/2006/193/a/4/Cherry_by_Pinkmango77.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
klikněte pro zobrazení původního obrázku

Papája

3. července 2008 v 8:57
Tenhle blog se mi moc líbí, zaujal mně už jenom tím sluníčkovým vzhledem =)
Najdete tady všechno možné přes obrázky až po čtentářský deník ...